Dřevostavba na klíč na Vašem pozemku
Jste začínající mladý pár, nebo už zkrátka nepotřebujete ohromný haus na uklízení a vytápění? Každý to má trochu jinak, někdo by do bytu nikdy nešel, někdo je v něm spokojený. Tento minidomek je spíše pro lidi, kteří chtějí mít svůj klid, být na svém, mít své útulné místečko a čistou hlavu jestli to bydlení utáhnu :-)

Zaujalo Vás něco z toho? ...tak čtěte dále, protože mini dům je snem mnoha lidí, jenom o tom ještě neví :-)

Takto může být domek vystavěn na Vašem pozemku. Jedná se o dřevostavbu, založenou na monolitických betonových pilotech. Nepotřebujete ani velký pozemek, dům má totiž jen 25 m2 zastavěné plochy. I samotné povolení stavby bude tedy mnohem snažší, rychlejší a za splnění určitých podmínek nepotřebujete povolení žádné. Doba výstavby pro nastěhování je zhruba 3 měsíce.

...trochu z příprav a proč tenhle dům
Tento projekt jsme nosili v hlavě a formovali několik let, přes sto různých návrhů, nápadů, úprav. Dotáhnout detaily do dokonalosti, aby každičké místo mělo své využití, aby bylo praktické, hezké, bezúdržbové. Inspirovali a probírali jsme se také minidomy z různých kontinentů, kde jsou zcela normální praxí.

Doba, kdy se stavěly dvougenerační domy se už jaksi chtě nechtě vytratila. I životní situace nás někdy přivede k tomu, že utáhnout domácnost v jednom člověku je saks fikšn. Jindy si lidé své domy navrhnout tak, že po čase dojdou k tomu, "kdybych stavěl znovu, udělal bych to menší".

Teď je otázkou jestli jít do bytu, ať už nového, nebo opravovat, investovat nemalé úslí, čas, peníze a pak zjistit, že se nemůžete ani hlasitě zasmát, nebo dítě nesmí pobíhat, protože už je po desáté :-) ...všichni z bytu máme tuhle zkušennost. Zkrátka mít ten "kousek svého" ideálně několika kroky dělen od své zahrádky se zeleninou, bylinkama, dílny ...každý si v tom může najít své.

...snažili jsme se
navrhnout něco, co by ocenil skoro každý, ať už mladý, nebo dříve narození. Nebo jak se říká, bez některých věcí nejede vlak :-)
Plnohodnotná manželská postel. Pořádná šatna. Plnohodnotná kuchyň, žádný vařič nakraji linky typu autokemp :-) ...máte místo na odložení věcí z lednice, plnohodnotný dřez, velké místo pro přípravu potravin, a místo i z druhé strany sporáku. Zkrátka kuchyň je srdce. Koupelna s plnohodnotným umyvadlem o šířce 50cm a sprcháč 100x90cm, který Vám bude leckdo závidět.

Dostatek místa pro pohovku a z ní výhled na telku, případně promítací stěnu naproti nad kuchyní. Klasické vchodové dveře nahradilo velké HS porátlové posuvné hliníkové okno,
které slouží zároveň i jako vstup na terasu. Terasa nesmí chybět :-) Zcela otevřené bezprahové posuvné okno doslova propojí venkovní prostředí s interiérem a postará se o velkou světlost v domě.

Otevřená galerie, která Vám nabídne nádhernou světlost celého prostoru. Když se setmí, máte v celém domě k dispozici LED osvětlení, které si nastavíte jak zrovna potřebujete.

Něco málo technického
Jak už je uvedeno výše, jedná se o celo-dřevostavbu, difúzně otevřenou, což je zásadní, stavba může dýchat! O dýchání stavby se stará rekuperace, která nejen ekonomicky vyměnuje vzduch za Vás, ale rovnoměrně rozvádí vzduch po domě.

O komfort a teplé nohy v zimním období se postará podlahové vytápění. Pokud bude sluníčko svítit, budete ho mít v domě celý den. Od východu zkrze okno nad pracovní deskou kuchyně, od jihu posuvným oknem s nemalými solárními zisky, od západu nad sedačkou.

Po domě se pohybujete po kvalitní vinylové podlaze, která vypadá krásně, je teplá a snadno se udržuje. Když už jsme u krásy, stěny pokrývají kvalitní pohledové překližky, stějně tak kuchyň, bezobložkové dveře, schody, spací prostor ...zkrátka vše okolo je sladěno do jednoho stylu, aby Vaše oko nemuselo příliš přemýšlet :-) Tento dům Vás prostě nechá napokoji, bude Vám dělat radost :-)

Prostorná šatna pro dvě až tři osoby nabízí přístup k dalším úložným prostorům pod schody, kde najdete také prakticky umístěnou pračku. Šatna má i druhé parto přístupné z horní části schodů, kde se nachází další velký úložný prostor, který se dá v případě potřeby proměnit ve spací prostor dítěte.

Domek jako v bavlnce
Určitě Vás bude zajímat, kolik a čím je dům zateplen. Konstrukční nosná část podlahy a střechy je zateplena 240mm kamennou vatou. Obvodové stěny mají také úctyhodných 200mm kamenné vaty. Za příplatek můžete kamennou vatu nahradit konopnou izolací.

Tloušťka není všechno!
Tato síla izolace dostatečně ochrání Váš minidům před zimou i zbytečným letním přehříváním, ale tloušťka není vše. Tepelné mosty nejsou vítany, proto se je snažíme eliminovat na minimum, dvojitým žebřinovým roštem obvodových stěn. Izolace je v podstatě všude.

Kde působíme?
Snažíme se stavět v Moravskoslezském kraji, vše je o domluvě a časové vzdálenosti. Nejedná se totiž o žádný Tiny House, či mobilheim který přivezeme. Celá stavba probíhá na Vašem pozemku. Výstavba je uzpůsobena tak, že do staveniště a hlavně zateplení nikdy nezaprší, což u modulárních domů není nikdy zaručeno. Ať už má stavba sloužit jako rodinný dům, či chata, budete mít vždy přehled o použitých materiálech a kvalitě provedené práce.

Cena za minidům na klíč: 1.496.000 Kč bez dph

Uvedená cena nezahrnuje kuchyň, terasu se stínící plachtou a přírodní konopnou izolaci namísto kamenné vaty.

Tyto položky lze k základové ceně 1.496.000 Kč dokoupit za cenu 231.000 Kč.
Sami si zvolíte, co vše budete chtít dovybavit.

Rychlý kontakt:
604 591 768, robobeny@gmail.com

Na všechny zde uvedené fotografie se vztahují autorská práva.